Znamy laureatów Złotego Medalu targów ITM

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.
Lista ułożona alfabetycznie wg produktów.

Do pobrania: Zdjęcia_laureaci Złotego Medalu.zip

1. Digitalizacja procesu produkcji wg koncepcji INDUSTRY 4.0.

Siemens Sp. z o.o., Warszawa, KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Katowice, Atos Polska S.A., Warszawa, Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o., Katowice, GM System Sp. z o.o., Wrocław, KS Automotive Sp. z o.o., Gliwice, SCHUNK Intec Sp. z o.o., Piaseczno

Zgłaszający:  Siemens Sp. z o.o., Warszawa, KUKA ROBOTER CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Katowice

Pawilon 3 stoisko 14

1-zdjecie_kuka-siemens.jpg

 

Stoisko Siemens – KUKA i partnerów prezentuje praktyczne rozwiązanie Industry 4.0. Liderzy w swoich dziedzinach pokazują ścieżkę do zintegrowanej, otwartej na użytkownika (personalizacja), wysoce elastycznej przestrzeni produkcyjnej. Zaprezentujemy pełną symulację procesu produkcyjnego (Digital Twin) i odpowiadający jej elastyczny węzeł wytwarzania. Wygenerowane dane zostaną przesłane do MindSphere (Siemens Cloud for Industry), wykorzystane w analityce i dedykowanych.

 

2. Drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT P 550

GF Machining Solutions Management SA, Szwajcaria

Zgłaszający: GF Machining Solutions sp. z o.o., Raszyn

Pawilon 3 stoisko 11

premiera.jpg

3. Generator wodoru EP-560 A MOST

RYWAL-RHC Sp. z o.o., Warszawa

Pawilon 5 stoisko 32

3-ep560_most.jpg

Generator wodoru, w procesie elektrolizy wody wytwarza wodór oraz tlen. Zalety generatora wodoru: wytwarzanie mieszaniny na bieżąco; brak konieczności magazynowania gazów; Brak trujących węglowodorów i sadz powstających podczas spalania mieszaniny; wodór nie gromadzi się tak jak inne gazy; wielokrotnie mniejsze promieniowanie UV; szybsze podgrzewanie materiału; szybsze i czystsze cięcie.


4. Kompaktowy laser włóknowy YLS-15000-CUT o mocy wyjściowej 15kW

IPG Laser GmbH, Niemcy
Zgłaszający: IPG Photonics Sp. z o.o., Gliwice

Pawilon 5 stoisko 20

4-zdjecie_produktu.png

Laser YLS-15000-CUT to nowa generacja bezobsługowego lasera włóknowego o mocy 15 kW z rekordową sprawnością przekraczającą 40% (WPE). Oferuje wysoki poziom niezawodności, brak potrzeb konserwacji  oraz niskie koszty pracy. Korzyści te wynikają z wprowadzenia wielu technologicznych ulepszeń, takich jak: nowe moduły laserowe o wyższej mocy oraz unowocześniona konstrukcja bloku włóknowego. Produkt idealnie nadaje się do zastosowań, które nie tolerują żadnych przestojów lub interwencji serwisowych.

5. Maszyna HG1003ATC

AMADA Holdings Co., Ltd., Japonia

Zgłaszający: Amada Sp. z o.o., Liszki

Pawilon 5 stoisko 5

5-hg-1003atc_001.jpg

Maszyna HG ATC jest idealnym rozwiązaniem do produkcji zmiennej wielkości partii detali przy skomplikowanych układach narzędziowych. Automatyczny zmieniacz narzędzi może w trzech minutach ustawić najbardziej skomplikowany układ pozwalając niedoświadczonym operatorom na efektywne wykorzystanie urządzenia. Maszyna ma wbudowany nowoczesny dotykowy panel sterujący, czujnik pomiaru kąta gięcia zapewniający dokładność i powtarzalność procesu. Nowoczesny servo/hydrauliczny napęd zużywa mniej energii.


6. Piec wapienny o unikatowej konstrukcji

Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o., Świdnica

Pawilon 7A stoisko 38

6-fb_img_1473672297856.jpg

Piec wapienny o unikatowej konstrukcji 400 m3  przeznaczony do wypału kamienia wapiennego, jednoszybowy, ciśnieniowy, ze śluzowym systemem załadunku wsadu, wyposażony w instalację podmuchu do pieca. Piec posiada kompletną kontrolę procesu wypalania, co czyni proces całkowicie bezpiecznym, z pomiarami temperatur w poszczególnych strefach szybu, pomiar temperatury odciąganych spalin, pomiar temperatury odciąganego wapna, wagę do kontroli dozowania wsadu, pomiar poziomu wsadu w piecu.


7. Ploter tnący CNC Kimla BPT HighSpeed Linear

POLCOM Przemysław Kimla, Częstochowa
Zgłaszający: KIMLA, Częstochowa

Pawilon 5 stoisko 48

7-zdjecie-cutter-bpt-linear.jpg

Cutter CNC Kimla BPT Linear to pierwszy na świecie produkowany seryjnie cutter na napędach liniowych. Otwiera nowe możliwości produkcyjne w wielu branżach. Dostępny jest w różnych obszarach roboczych i opcjach wyposażenia. Maszyna posiada w innowacyjne napędy, które zostały zaprojektowane  specjalnie dla tego urządzenia co pozwoliło osiągać jeszcze większą wydajność i jakość pracy z wieloma materiałami np. skóry, tkaniny, włókna, materiały kompozytowe, uszczelkarskie, warstwowe, tektury, folie.

 

8. System laserowy XM-60

RENISHAW PLC, Wielka Brytania

Zgłaszający: RENISHAW, Warszawa

Pawilon 3A stoisko 31

8-xm-60_launch_studio_shot_1.jpg

XM60 to laserowy system pomiarowy służący do pomiarów wszystkich błędów geometrycznych osi liniowych. Zastosowanie urządzenia znacznie redukuje czas pomiarów, przez co diagnostyka i kalibracja osi liniowych może stać się standardowym i rutynowym działaniem producentów i użytkowników obrabiarek CNC. Bezpośrednią korzyścią jaka płynie z zastosowania pełnej geometrycznej kompensacji osi liniowych jest znaczna poprawa dokładności obrabiarek, a co za tym idzie zwiększenie dokładności wymiarowych wytwarzanych części na obrabiarkach.

9. Szlifierka Fenix ZK1

Fenix Machines Sp. z o.o., Częstochowa

Pawilon 7A stoisko

9-dsc_2136_v2.jpg

Maszyna Fenix ZK-1 jest szlifierką CNC do szlifowania odlewów. Jest nowatorskim rozwiązaniem, zapewniającym dokładność kształtu szlifowanego odlewu, wysoką wydajność procesu, eliminacje ciężkiej pracy ludzi, a także neutralność procesu szlifowania dla środowiska naturalnego. Atrakcyjna cena maszyny, jej możliwości techniczne, w tym uniwersalność zastosowań, czyni maszynę FENIX ZK-1 wręcz niezbędną w procesie wytwarzania odlewów.

10. Szlifierka Pionowa CNC model: VIG-50

PALMARY MACHINERY Co., Ltd.,Tajwan
Zgłaszający: JAZON Sp. z o.o., Białystok

Pawilon 3 stoisko 34

10-vig-50.jpg

Szlifierka VIG-50 CNC o konstrukcji portalowej, nowa konstrukcja o strukturze plastra miodu zapewnia najlepszą sztywność i stabilność.

Cechy:

 

 • zakres szlifowania ⌀ zewnętrzna 45-400 mm,
 • dł. szlifowania 400 mm,
 • max. Ø obrabianego detalu 550 mm,
 • max. ciężar detalu 500 kg,
 • możliwość wykonania detalu z uzyskaniem dokładności 0,005 mm,
 • automatyczny system wymiany narzędzi - liczba narzędzi 6,
 • wzmocniony system smarowania wrzeciona,
 • kompaktowa budowa,
 • wrzeciono ma możliwość obrotu 22,5°.

11. Tokarka sterowana numerycznie CLX 350

FAMOT Pleszew Sp. z o.o., Pleszew
Zgłaszający: DMG MORI Polska Sp. z o.o., Pleszew

Pawilon 3 stoisko 2

11-clx_350.jpg

Połączenie kompaktowej konstrukcji z wysoką funkcjonalnością sprawia, iż CLX 350 jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, nastawianych na produkcję seryjną, czy też elastyczną produkcję jednostkową. Bogata konfiguracja podstawowa połączona z wysoką niezawodnością sprawiają, że CLX 350 sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Zastosowanie obrabiarek z serii CLX w procesie produkcyjnym gwarantuje stabilną i niezawodną pracę przez długie lata przy niskich nakładach inwestycyjnych.

12. VSHAPER ONE Pro

VERASHAPE, Rzeszów
Zgłaszający: Edgecam Polska – Grupa NICOM (Nicom Jaksan, Szymański Spółka Jawna), Rzeszów

Pawilon 3A stoisko 49

12-vshaper_one_pro.jpg

Drukarka VSHAPER ONE Pro jest jednym z niewielu na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. Urządzenie wyposażone w opatentowaną przez producenta głowicę ekstrudera, pozwala tworzyć wydruki przestrzenne o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Wydruki wykonane przez VSHAPER ONE Pro, cechują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, zginanie i obciążenie udarowe, stanowiąc alternatywę dla elementów wykonywanych z żelaza, ołowiu czy nawet tytanu.

13. Wielowrzecionowy automat tokarski CNC,  INDEX MS16C Plus

INDEX-Werke GmbH & Co.KG Hahn & Tessky, Niemcy
Zgłaszający: GALIKA Sp. z o.o., Warszawa

Pawilon 3 stoisko 24

13-foto_4_ms16__wrzeciono_synchroniczne_

 

 • obróbka materiału prętowego o średnicy do 22 mm
 • suporty do rowkowania zapewniające maksymalną produktywność
 • suporty krzyżowe zapewniające wszechstronną i kompletną obróbkę
 • szybkie mocowanie oprawek narzędziowych dzięki systemowi wypustów INDEX W
 • system operacyjny Xpanel i4,0 ready z ekranem dotykowym 18,5

 

14. Wycinarka laserowa EAGLE iNspire o mocy 12kW wyposażona w głowicę laserową eVa oraz proces cięcia CatLine

POWER-TECH Janusz Marcin Ejma, Wałcz
Zgłaszający:  POWER-TECH Janusz Marcin Ejma (marka EAGLE), Wałcz

Pawilon 5 stoisko 6


14-inspire_12kw_eagle.jpg

POWERTECH oferuje nowatorskie rozwiązanie dla przemysłu stalowego, wyznaczające zupełnie nowe standardy pracy – wycinarkę laserową EAGLE iNspire 1530 ze źródłem lasera o mocy 12 kW, głowicą tnącą eVa oraz procesem cięcia CatLine. Główną cechą tej maszyny jest innowacyjność i wydajność. Wycinarka iNspire osiąga prędkości cięcia do 150 m/min oraz przyspieszenia rzędu 6G a dzięki głowicy eVa od teraz umożliwia cięcie laserem o mocy do 12 kW oraz obróbkę blach o grubości do 60 milimetrów.

15. Zautomatyzowany optyczny system skanujący MetraSCAN 3D R-Series™

Creaform Inc., Kanada
Zgłaszający: ITA  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp.k., Poznań

Pawilon, 5A stoisko 19

15-environnement_3d.jpg

Zautomatyzowany optyczny system skanujący MetraSCAN 3D R-Series™ to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie laserowego skanowania 3D. Dzięki zintegrowaniu skanera z robotem urządzenie zwiększyło swoją szybkość umożliwiając skanowanie bezpośrednio na liniach produkcyjnych. System MetraSCAN 3D R-Series™ jest doskonałym urządzeniem do analizy oraz raportowania GD&T. Inspekcja może odbywać się niezależnie od warunków otoczenia zapewniając zwiększenie produktywności oraz jakości wytwarzanych dóbr.

16. Zrobotyzowane Centrum Technologii Spawania Laserowego TruLaser Weld 5000

TRUMPF GmbH + Co.KG, Niemcy
Zgłaszający: TRUMPF Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.k., Warszawa

Pawilon 5 stoisko 68

16-robot_spawajacy_laserem_trumpf.JPG

TruLaser Weld 5000 jest najnowszą generacją Zrobotyzowanego Centrum Obróbczego Technologii Laserowych. Urządzenie gwarantuje łatwe i produktywne spawanie elementów z blach cienkich, wymagających wzajemnego, szczelnego łączenia. System w połączeniu z Laserem 2D w inteligentną sieć LaserNetWork pozwala na efektywne wykorzystanie źródła laserowego i znaczne obniżenie poziomu inwestycji początkowej. Urządzenie dedykowane jest producentom wytwarzającym złożone elementy z cienkich blach, w krótkich seriach.

Opis produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na targach INNOWACJE -TECHNOLOGIE – MASZYNY
ITM Polska 2017 NAUKA DLA GOSPODARKI

17. Reaktor do wytwarzania żeliwa wysokojakościowego, zwłaszcza sferoidalnego lub wermikularnego i sposób wykonywania odlewów z żeliwa wysokojakościowego, zwłaszcza sferoidalnego lub wermikularnego

PEDMO S.A., Tychy
Zgłaszający: Instytut Odlewnictwa, Kraków

Pawilon 7A stoisko

17-wizerunek_produktu.JPG

„Innowacyjny reaktor do wytwarzania żeliwa wysokojakościowego” służący do odsiarczania, sferoidyzacji, wermikularyzacji oraz modyfikację żeliwa we wnęce formy odlewniczej. Reaktor wykonany jest poza formą odlewniczą, a następnie w niej umieszczany przed złożeniem formy. Unikatowe rozwiązanie procesu uszlachetniania pozwoliło osiągnąć znaczne oszczędności wynikające z obniżenia kosztów produkcji odlewów z żeliwa sferoidalnego i wermikularnego oraz  istotnie wpłynęło na poprawę ekologii procesu. Technologia jest unikatowym rozwiązaniem na skalę światową.

 

18. Technologia otrzymywania stopów normowanych miedzi i aluminium z frakcji metalicznych pochodzących z przerobu odpadów ZSEE lub kabli Cu i Al

Zgłaszający: Instytut Metali Nieżelaznych, Gliwice

Pawilon 7A stoisko 71

18-stopy_cu_i_al.jpg

Zmniejszające się zasoby surowców pierwotnych na świecie zmuszają do poszukiwania ich nowych źródeł. Technologia otrzymywania stopów normowanych miedzi i aluminium z frakcji metalicznych pochodzących z przerobu odpadów ZSEE lub kabli Cu i Al jest innowacyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na wykorzystanie odpadów stopów metali nieżelaznych powstających wskutek użytkowania wyrobów zawierających metale, do produkcji stopów miedzi i aluminium oraz na obniżenie kosztów ich produkcji.

 

Wstecz

Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact