Druku 3D w przemyśle

Zwiedzaj targi z przewodnikiem na tematycznych ścieżkach

Nowością tegorocznej edycji targów ITM Polska, MODERNLOG, 3D Solutions, FOCAST będą dedykowane ścieżki zwiedzania.

Zwiedzanie z przewodnikiem zaplanowano na dwa dni: 7 i 8 czerwca.

Ścieżki zwiedzania przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalnych zwiedzających (osób pracujących w branży).

Poniżej prezentujemy firmy, które odwiedźą Państwo w ramach ścieżki

„Druku 3D w przemyśle”

drukkkk.png


Zapraszamy 7.06 o godz. 13.00 i  8.06, o godz. 10.00!

Zachęcamy również do zapoznania się z opisami produktów, które będą mogli Państwo ogladać podczas ścieżki  „Druku 3D w przemyśle”

 

scan3D UNIVERSE SP

 Smarttech 3D

Paw. 6 / st 90
W trakcie targów firma SMARTTECH zaprezentuje w rewelacyjnej cenie 9900 euro swój najnowszy skaner 3D – scan3D UNIVERSE SP. Dedykowane profesjonalistom urządzenie jest nie tylko proste w obsłudze, ale posiada też metrologicznie potwierdzoną dokładność.
scan3D UNIVERSE SP jest odpowiedzią na potrzebę rynku, jaką jest skaner 3D z metrologicznie potwierdzoną dokładnością w niewygórowanej cenie 9900 euro. Urządzenie jest także dedykowane osobom rozpoczynającym dopiero pracę z bezdotykową technologią pomiarową. Potwierdzona metrologicznie dokładność 50 mikronów gwarantuje, że nabywca bez obawy może zastosować scan3D UNIVERSE SP do inżynierii odwrotnej oraz kontroli jakości.
Do każdego zakupionego skanera 3D firmy SMARTTECH dołączana jest najnowsza wersja oprogramowania dedykowanego obsłudze skanerów 3D firmy SMARTTECH. SMARTTECH3Dmeasure umożliwia nie tylko przeprowadzenie skanowania 3D przy pomocy stolika obrotowego lub markerów pozycjonujących, ale pozwala także w łatwy sposób połączyć po krzywiźnie pojedyncze skany. Obsługa 300 milionów punktów pomiarowych czyni SMARTTECH3Dmeasure jedynym dostępnym na rynku oprogramowaniem umożliwiającym płynną pracę na olbrzymich chmurach punktów.

VSHAPER 500VERASHAPE

Paw.5. / st 10

 
VSHAPER 500 to przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder V-PORT wyposażony w dwie głowice V-JET 4.0. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie dużych gabarytowo elementów, zaś zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D. Maszyna wspomagająca procesy wytwarzania addytywnego w technologii FDM, szczególnie ceniona jest w przemyśle, gdzie z powodzeniem wspiera prototypowanie, tworzenie narzędzi oraz produkcję małoseryjną.
Krótka informacja o nowym produkcie lub technologii w języku angielskim: This additive manufacturing machine for industrial production stands out with 440/430/450mm workspace and the extruder with two V-JET heads. This set of components allows making large-scale elements. Additionally, closed chamber together with a heated plate guarantee high quality of 3D Printouts.

UBOT 3D P440UBOT 3D Sp. z o.o.

Paw / 6 st 96
P440 to pierwszy model drukarki 3D z nowej linii Professional. Urządzenie posiada imponujący obszar roboczy na poziomie 440 x 330 x 300 mm, zamknięty w szczelnej i podgrzewanej komorze roboczej. Jak podkreśla producent, do ogrzewania i rozprowadzania ciepła wykorzystywany jest niezależny system obiegu powietrza, a nie typowe dla wielu podobnych urządzeń „podgrzewanie” komory ciepłem emitowanym przez stół roboczy. Sam stół jest zdejmowany i osadzony na magnesach. Drukarka 3D jest wyposażona także w system autokalibracji.
Reklama3dgence.com

W P440 producent zastosował autorski extruder UBOT Hercules z podwójnym sprzężeniem i zwiększeniem siły ciągnącej filament oraz głowicę Hotend Hellfire pozwalającą na stosowanie materiałów wysokotemperaturowych. Interesującą funkcjonalnością jest podtrzymanie prądowe – zdaniem UBOT3D, nowa drukarka 3D ma być w stanie kontynuować pracę po ustaniu zewnętrznego zasilania.

Systemy utwardzania UVIST METZ GmbH

Paw 8 / st 18

Układ sterowania CNC z Inteligentym Asystentem Cięcia SmartCUT pozwala praktycznie każdemu realizować cięcie na maszynie jedynie po wybraniu detalu i określeniu pożądanego priorytetu cięcia. Maszyna sama znajduje materiał i dobiera właściwe parametry.
YLR-2000IPG Photonics

Paw 5 / st 23
Laser YLR o mocy 2KW dedykowany jest do zastosowań w systemach druku 3D.
Saria YLR reprezentuje nową generację pompowanych diodowo laserów włóknowych pracujących w trybie pracy ciągłej (CW), w
zakresie widma bliskiej podczerwieni (1060-1080nm) . Charakteryzuje się unikatową kombinacją wysokiej mocy, idealną jakością wiązki, wykorzystaniem światłowodów do transportu wiązki, oraz wysoką sprawnością energetyczną. Laser YLR 2KW to oferta nisko kosztowego, adaptacyjnego rozwiązania dla pomieszczeń typu clean room lub do integracji bezpośrednio z liniami produkcyjnymi. Źródło przystosowane jest do montażu w szafach typu RACK, co pozwala na adaptację do wielu różnych zastosowań takich jak cięcie, spawanie, otworowanie, aplikacje medyczne.
FORIND 4.0 – centrum wytwórcze do addytywnego wytwarzaniaPrzemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

Paw 4/ st 9

Przemysłowa drukarka 3D produkcji PIAP typu FORIND 4.0 jest przeznaczona do produkcji modeli, prototypów oraz części z termoplastycznych polimerów. Polimery są podawane do maszyny w postaci pojedynczych włókien o średnicy od 1,5 do 1,8 mm. FORIND 4.0 obsługuje dowolne materiały modelowe i podporowe, których temperatura przetłaczania nie przekracza 400°C. FORIND 4.0 jest drukarką 3D, która można skonfigurować idealnie na potrzeby klienta.
Komora robocza maszyny FORIND 4.0 ma wymiary 450 x 450 x 500 mm i takiego gabarytu części może budować w jednym procesie. FORIND 4.0 jest również przeznaczony do małoseryjnej produkcji oraz do zróżnicowanej produkcji. Zróżnicowana produkcja polega na tym, że w jednym procesie możliwe jest budowanie części o różnych/dowolnych geometriach. FORIND 4.0 posiada podwójny system ekstruzji, to oznacza, że drukarka może przetłaczać w jednym procesie dwa materiały modelowe lub materiał modelowy i podporowy. Maszyna FORND 4.0 jest przeznaczona do stosowania pracy w pomieszczeniach lub halach produkcyjnych oraz laboratoriach. Może być również stosowany w biurach.
TruPrint3000 + Powder ManagementTRUMPF Polska

Paw. 5/ st 74

TruPrint 3000 to uniwersalna maszyna średniego formatu z przemysłowym systemem zarządzania detalami i proszkiem do elastycznej produkcji seryjnej złożonych elementów metalowych przy użyciu druku 3D. Idealnie nadaje się do stosowania aplikacji General Industry. W dużej komorze obróbkowej o wymiarach Ø300 × 400 mm można swobodnie rozmieszczać obrabiane elementy. W zestawieniu z przemysłowym systemem zarządzania detalami i proszkiem TruPrint 3000 idealnie nadaje się do stosowania w Job Shops
Drukarki 3D z serii Stratasys F123CADXPERT

Paw. 6/ st 87

Przemysłowe drukarki 3D z serii Stratasys 123 to modele: F170, F270, F370. W serii zastosowano rozwiązania druku 3D wykorzystywane w produkcyjnych systemach Stratasys. Jakość i powtarzalność druku spełnia normy ISO. Stałą temperaturę w komorze roboczej zapewniają drzwi z podwójną szybą. Drukarki 3D F123 znajdują zastosowanie w prototypowaniu oraz w produkcji niskoseryjnej.
Markforged X7

3D Phoenix

Paw 5/ st 86

Zbudowana od podstaw z myślą o przemysłowej niezawodności i wydajności, X7 zapewnia przełomową jakość i precyzję druku 3D. To najwyższej klasy urządzenie wyposażone jest w unikatowy układ podwójnych dysz drukujących, który umożliwia wzmocnienie wydruków ciągłymi włóknami takimi jak włókno szklane, węglowe czy Kevlar. Wbudowany laser skanuje części w trakcie procesu, aby zapewnić dokładność wymiarową dla najbardziej krytycznych tolerancji. Kompozytowe części wzmocnione włóknem węglowym sprawdzą się do najtrudniejszych zastosowań. Mocniejsze od stopu 6061 aluminium i 40% lżejsze - te części są idealne do produkcji urządzeń, szczęk, narzędzi i części do zastosowań końcowych. Wszystkie maszyny Markforged współpracują z dedykowanym oprogramowaniem Eiger. Dzięki automatycznej kontroli wersji, zarządzaniu flotą maszyn w czasie rzeczywistym i pracy w chm! urze Eiger jest najbardziej zaawansowanym na świecie oprogramowaniem do druku 3D. Zaprojektowany od podstaw aby uprościć proces produkcji, Eiger umożliwia drukowanie części z tworzyw sztucznych, metalu i kompozytów bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Przekonaj się o rewolucji w druku 3D już dziś – zapytaj o wydruk próbny na naszym stoisku!
[ Wstecz ]
Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact