Na drodze do Przemysłu 4.0.

Zwiedzaj targi z przewodnikiem na tematycznych ścieżkach

Nowością tegorocznej edycji targów ITM Polska, MODERNLOG, 3D Solutions, FOCAST będą dedykowane ścieżki zwiedzania.

Zwiedzanie z przewodnikiem zaplanowano na dwa dni: 7 i 8 czerwca.

Ścieżki zwiedzania przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalnych zwiedzających (osób pracujących w branży).


Poniżej prezentujemy firmy, które odwiedźą Państwo w ramach ścieżki

„Na drodze do Przemysłu 4.0.”

 

 

przemyssss.png

Zapraszamy 7.06, o godz. 10.00 i 8.06. o godz. 13.00!

 

Zachęcamy równiez do zapoznania się z opisami produktów:

 

AirWatch 2.0

 Kemper

Paw 5 / st 63
AirWatch 2.0 jest niewielkich gabarytów (około 30 m wysokości) i wiesza się go w samym środku hali spawalniczej (tutaj ścieżki). Pozwala na zmierzenie zawartości pyłów na m3 dla obu znanych frakcji. Dodatkowo mierzy temperaturę, wilgotność powietrza, NO i CO. Bardzo przydatny na halach spawalniczych. Całość pracy można obserwować live na smartfonach lub komputerach, ponieważ urządzenie ma wbudowaną kartę SIM i całość danych przesyła do chmury, a dalej do specjalnego portalu floty. Użytkownik może poprzez hasło i login obserwować stan powietrza z dowolnego miejsca na świecie.
Apzumi SpatialApzumi Spatial

Paw.5/ st 97

 
Apzumi Spatial łączy w sobie zrozumienie potrzeb przemysłowych, doświadczenie i funkcje AR w złożone, ale łatwe w rozbudowie rozwiązanie. Najczęstsze obszary do usprawnień obejmują procesy edukacyjne, wsparcie pracowników linii montażowych, logistykę czy prototypowanie. Z naszych usług korzytsają już Volkswagen, Ericsson, H.Cegielski-Poznań

Connect PlanHigh Technology Machines

Paw. 3A/ st 16
System Connect Plan firmy Okuma zapewnia narzędzia analityczne umożliwiające poprawę wykorzystania produkcyjnego maszyn poprzez połączenie obrabiarek oraz wizualnej kontroli wyników operacyjnych fabryki i parametrów obróbki w czasie rzeczywistym. Łatwe połączenie pomiędzy systemem sterowania maszyny a komputerem z zainstalowanym oprogramowaniem systemu Connect Plan, pozwala na obserwację statusu pracy maszyny z hali produkcyjnej, biura, czy też innego, dowolnego miejsca. Connect Plan stanowi idealne rozwiązanie dla klientów zamierzających zwiększyć wykorzystanie maszyn.
Poprzez bezpieczne połączenie systemu Connect Plan do Internetu można zobaczyć status operacyjny odległej fabryki, zdalnie sprawdzić status maszyn, otrzymać powiadomienie e-mail o alarmach oraz skontaktować się z Centrum Serwisowym Okuma, w celu uzyskania bezpośredniego wsparcia.
Specjalne funkcje systemu Connect Plan redukują czasy przestojów maszyn oraz zwiększają ich wykorzystanie poprzez wizualizację przeszłych i obecnych wyników produkcyjnych, w celu analizy i przyszłego udoskonalania.
cyfrowa fabryka zgodna z koncepcją Industry 4.0Siemens

Paw 3/ st 22
Digital Enterprise w skali micro przedsiębiorstwa stanowiącego specjalnie przygotowane to tego celu stoisko targowe. Przybliżą odwiedzającym 5 kroków procesu digitalizacji produkcji obejmujących projektowanie produktu, planowanie produkcji, przygotowanie produkcji, realne wytwarzanie i serwis. Te fazy stwarzają nowe możliwości projektowania, planowania, realizacji i serwisowania produkcji, nadając całkowicie nowy wymiar tworzeniu współczesnego zakładu produkcyjnego i kooperacji maszyna-robot z człowiekiem.
Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie pakiet softwareowy SINUMERIK Integrate do wykorzystania „Na produkcji” i „W Chmurze”. Mowa tu o monitorowaniu, kontrolowaniu i predykcji serwisowej produkcji z wykorzystaniem obrabiarek sterowanych numerycznie.
Digital Enterprise to holistyczne podejście do produkcji zgodne z ideą Industry 4.0. Pozwala przekształcić dotychczas funkcjonującą firmę w cyfrową fabrykę przyszłości, w której cały łańcuch wytwarzania analizowany jest całościowo by uzyskać najwyższą produktywność przy zachowaniu personalizacji masowej produkcji.

SIEMENS-KUKA i Partnerzy Merytoryczni podczas tegorocznej edycji ITM MACHTOOL 2018 zademonstrują rozwiązanie Digital Enterprise w skali micro przedsiębiorstwa stanowiącego specjalnie przygotowane to tego celu stoisko targowe. Przybliżą odwiedzającym 5 kroków procesu digitalizacji produkcji obejmujących projektowanie produktu, planowanie produkcji, przygotowanie produkcji, realne wytwarzanie i serwis. Te fazy stwarzają nowe możliwości projektowania, planowania, realizacji i serwisowania produkcji, nadając całkowicie nowy wymiar tworzeniu współczesnego zakładu produkcyjnego i kooperacji maszyna-robot z człowiekiem.
Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie pakiet softwareowy SINUMERIK Integrate do wykorzystania „Na produkcji” i „W Chmurze”. Mowa tu o monitorowaniu, kontrolowaniu i predykcji serwisowej produkcji z wykorzystaniem obrabiarek sterowanych numerycznie.

Eckert Industry 4.0 ReadyEckert

Paw 5/ st 45 i 46
Dzięki modernizacji elektromechanicznej oraz oprogramowania – cała gama maszyn firmy Eckert została przystosowana do pracy w ramach Przemysłu 4.0. Wdrożone rozwiązania pozwalają na monitorowanie procesów cięcia oraz wymianę danych z otoczeniem.
Edgecam 2018 R1Edgecam Polska

Paw. 5/ st 10
Wiodący dostawca oprogramowania CAD/CAM, współpracujący z czołowymi producentami obrabiarek i narzędzi. Bazując na 20-letnim doświadczeniu rynkowym, Edgecam Polska wspomaga procesy frezowania, toczenia, obróbki 5-osiowej, modelowania 3D, a także obsługę wielowrzecionowych automatów tokarsko-frezarskich. Z rozwiązań komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania wdrażanych przez Edgecam Polska, korzystają takie przedsiębiorstwa jak: Volkswagen, Nowy Styl, Federal-Mogul, Meyn Polska czy też GE Industrial Systems. Firmę cechuje ponad 200 licencji oprogramowania i postprocesorów wdrażanych rocznie oraz ponad 300 osób uczestniczących co roku w szkoleniach organizowanych przez firmę.
Manipulator elektroniczny INDEVA LIFTRONICAspol A. Szarzyński

Paw. 7A / st 8
Scaglia INDEVA, czołowy producent inteligentnych manipulatorów przemysłowych, wprowadziła kolejne innowacyjne rozwiązanie, wirtualny inżynier serwisu INDEVA. Jest to kolejny kamień milowy w ewolucji manipulatorów INDEVA.
Aplikacja App-Indeva (wirtualny inżynier serwisu INDEVA) ma na celu między innymi przechowywanie danych urządzenia oraz analizę, diagnostykę i rozwiązywania problemów w czasie rzeczywistym, ilekroć jest to potrzebne. Aplikacja ma możliwość gromadzenia i analizy danych. Dzięki temu zarówno lokalny użytkownik, jak i służby utrzymania ruchu mają możliwość wglądu w pracę urządzenia. Dodatkową zaletą aplikacji App-Indeva jest to, że instrukcje obsługi, dokumenty techniczne i rysunki dla określonego manipulatora przemysłowego są zawsze pod ręką w smartfonie lub na tablecie. App-Indeva można zamówić do każdego manipulatora elektronicznego Liftronic®. App-Indeva zapewnia szybszą diagnozę ewentualnych błędów, a co za tym idzie – precyzyjne określenie statusu urządzenia, które zostaje przesyłane do Inżyniera INDEVY w czasie rzeczywistym.
moduł rConnectGF Machining Solutions

Paw 3/ st 9
rConnect to wbudowany w maszynie moduł, który pozwala na zdalne monitorowanie maszyny przez użytkownika. Po zamówieniu zdalnych usług cyfrowych GFMS możliwe jest również prowadzenie zdalnej diagnostyki i serwisowania maszyny przez szyfrowane łącze internetowe.

Więcej informacji: http://www.gfms.com/content/gfac/country_PL/pl/customer-services/machine-support/rconnect.html

Nadzór i Rozwój Inteligentnych, Autonomicznych i Rozproszonych Rozwiązań ObróbczychHigh Technology Machines

Paw. 3A/ st 16
Centrum B+R HTM dostarcza kompleksowe oraz dedykowane pod wymagania klienta rozwiązania zdalnego nadzoru, kontroli i utrzymania nie tylko samych obrabiarek, lecz również kompletnych procesów produkcyjnych – obróbki skrawaniem, pomiarów i automatyzacji.
W ramach rozwiązań oferujemy:
- Optymalizację procesów produkcyjnych poprzez analizę i optymalizację wykorzystania potencjału maszyn i urządzeń realizujących procesy technologiczne;
- Optymalizację technologii obróbki skrawaniem poprzez analizę danych charakteryzujących pracę maszyn (m.in. wibracje, temperatura, momenty mechaniczne, zużycie energii, zużycie narzędzi skrawających, itp.) i korelację tych danych z obrabianymi detalami oraz parametrami tej obróbki;
- Rozszerzenie prewencyjnej obsługi maszyn (planowane przeglądy, konserwacja) o przewidywanie wystąpienia awarii poprzez zdalny monitoring technicznej kondycji maszyn.
NGHP - przekładnia planetarna nowej generacjiGudel

Paw 3/ st 31

GAdjustment jest zoptymalizowanym, innowacyjnym układem napędu, przeznaczonym do liniowych układów napędu o najwyższych wymaganiach. Poza sprawdzoną efektywnością, GAdjustment pozwala na uproszczenie procedury regulacji, montażu i serwisowania oraz na redukcję liczby błędów i kosztów. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnych obrabiarek wszelkiego typu, wykonujących dynamiczne ruchy przy obróbce różnych materiałów.
Okuma Smart Factory - Connect PlanHigh Technology Machines

Paw. 3A/ st 16

System Connect Plan firmy Okuma dostarcza narzędzi analitycznych umożliwiających poprawę wykorzystania maszyn poprzez powiązanie narzędzi obróbczych, wizualnej kontroli wyników operacji fabrycznych i parametrów obróbki. Proste połączenie jednostki sterującej maszyny z komputerem z zainstalowanym oprogramowaniem systemu Connect Plan pozwala na obserwację stanu pracy maszyny z hali produkcyjnej, biura oraz dowolnego innego miejsca. Connect Plan stanowi idealne rozwiązanie dla klientów zamierzających zwiększenie wykorzystania maszyn.
Dzięki zabezpieczonemu połączeniu systemu Connect Plan do Internetu można zobaczyć status operacyjny odległej fabryki. W takim przypadku można zdalnie sprawdzić stan pracy fabryki, powiadomienia e-mail o alarmach urządzeń i skontaktować się z centrum serwisowym Okuma w celu uzyskania bezpośredniej pomocy technicznej.
Korzystanie z funkcji specjalnych systemu Connect Plan przyczynia się do skrócenia czasów przestojów maszyn oraz zwiększenia ich wykorzystania poprzez wizualizację wyników przeszłych i obecnych operacji w celu analizy i przyszłych ulepszeń.
Dodatkowo zdalna diagnostyka Okumy pozwala na wyświetlenie ekranu jednostki sterującej maszyny klienta bezpośrednio przez centrum serwisowe Okuma, gdy wystąpi problem, taka możliwość uproszcza zdalną diagnostykę i wsparcie.
PETROFER EMULCUT 160Petrofer Polska Sp.z o.o.

Paw.3A / 37

PETROFER EMULCUT 160 to innowacyjne chłodziwo obróbcze, nie zawierające boru ani formaldehydów. Zostało opracowane specjalnie dla stawiających wysokie wymagania operacji wykonywania w stali szlachetnej. Dzięki bardzo starannie dobranemu składowi EMULCUT 160 nadaje się jednak także doskonale do najcięższych operacji w stali, żeliwie, aluminium i tytanie.
Szybki przegląd zalet produktu:
- doskonałe właściwości smarne
- nie zawiera boru ani formaldehydów
- emulsja o stabilnej wartości pH
- podwyższona ochrona antykorozyjna
- duża żywotność emulsji
EMULCUT 160 nie zawiera substancji o działaniu nitrującym, takich jak azotyny i azotany, oraz odpowiada tym samym wymogom zawartym w TRGS 611. Ponadto EMULCUT 160 zawiera inhibitory, które mogą powstrzymać tworzenie nitrozoamin.
Polerki Otec CF, DF, i SF z opcją Przemysł 4.0Otec

Paw 8/ st 37

Wykrywanie komponentów i identyfikowalność
Skaner kodów kreskowych dla CF, DF i SF w celu wykrywania partii detali i automatycznego wywoływania odpowiedniego programu w maszynie
- Wykrywanie partii detali
- Automatycznie wywołaj odpowiedni program
- Zapobieganie błędom i mniej wysiłku

Połączenie sieciowe (dodatkowa opcja)
\"Zdalna konserwacja\": wygodne wsparcie zewnętrzne od wysoko wykwalifikowanego zespołu serwisowego OTEC, dostęp do urządzenia OTEC za pośrednictwem bezpiecznego połączenia internetowego (tylko za zgodą klienta), błąd można znaleźć i naprawić szybko i łatwo; kontakt telefoniczny z personelem OTEC w przypadku zatrzymania maszyny, usterek i problemów, lub jeśli mają jakiekolwiek pytania dotyczące procesu lub obsługi maszyny  wyeliminowanie czasu i kosztów, które musiałby ponieść technik serwisowy OTEC jadąc do klienta

\"Zdalne sterowanie\": Klient może monitorować powierzchnię HMI wszystkich swoich urządzeń OTEC w sieci  w przypadku wykrycia usterki, przeszkoleni eksperci firmy mogą uzyskać zdalny dostęp do HMI poprzez sieć firmową, co pozwala im zapewnić wsparcie telefoniczne dla miejscowego personelu rozwiązywanie problemów lub wykonać je samodzielnie
Prostowarka do blach- KohlerDig Świtała

Paw 5 / st 32

• Przystosowana do obróbki stali czarnej, nierdzewnej, aluminium, itp.
• Grubości obrabiane 0,15 - 65 mm
• Szerokość robocza maszyny 400 - 3500 mm
• Prostowanie blach, zmiana naprężenia materiału obrabianego
Robot kartezjańskiDEMERO

paw.5A / st 74

 
3 osiowy przemysłowy robot kartezjański
• Zakres ruchu roboczego: 800 x 600 x 200 mm
• Max. obciążenie: 5 kg
• Max. prędkość liniowa: 1 m/s
• Dokładność mechaniczna: +/-0,1 mm
• Sterowanie: numeryczne CNC
• Panel sterowania: 15” HMI dotykowy
• Edytor CNC: obsługa plików G-CODE
• Napędy liniowe: Bahr Modultechnik
• Serwonapędy i sterowanie: Stober Antriebstechnik
• Precyzyjne przekładnie i serwomotory: Stober Antriebstechnik, Atek Antriebstechnik
• Profile aluminiowe: ITEM
ZALETY:
• Dowolne trajektorie ruchu w 3 osiach
• Obsługa plików G-CODE
• Szybka komunikacja: EtherCAT
• Niskie zużycie energii
• Mocowanie dowolnego narzędzia
ZASTOSOWANIA:
• robot pick&place
• delta robot
• paletyzator / depaletyzator
• grawerowanie, frezowanie, wypalanie laserem
• obróbka CNC w miękkich materiałach
OPIS WYPOSAŻENIA:
Mózgiem robota jest wydajny komputer przemysłowy MC6 firmy Stoeber w wersji z 15 calowym ekranem dotykowym oraz procesorem klasy Intel Atom.  Kontroluje on osie XYZ w trybie numerycznym CNC wykonując zadany program G-Code. Przestrzeń roboczą stanowi prostopadłościan o wymiarach 805 x 615 x 145 mm. Możliwości MC6 nie kończą się na sterowaniu  robotem trzy osiowym, gdyż może ich być nawet 10 ( w trybie robota) lub 100 w trybie synchronizacji pozycji (w zwykłym trybie pozycjonowania). MC6 występuje również w wersji bez ekranu dotykowego, do zabudowy na szynie DIN.
Komputer przemysłowy komunikuje się poprzez szybką sieć EtherCAT z najnowszymi serwonapędami SI6 firmy Stober. Napędy te mogą być wykonane dla układów jednoosiowych oraz dwu osiowych. Obsługują enkoder Hiperface DSL oraz technologię jednokablową. Na wyposażeniu wbudowanym jest 8 wejść cyfrowych oraz sterowanie hamulcem. Opcjonalne wyposażenie to moduł STO, który może być realizowany przez FSoE lub przez zaciski. Serwonapędy te są zasilane przez wspólną szynę DC z kompaktowego zasilacza PS6 o mocy 10 kW i prądzie 25 A. W razie zapotrzebowania na większą moc, występuje zasilacz dwu krotnie większy.  
W maszynie zastosowano dynamiczne silniki serwo serii EZ firmy Stober. Silniki te charakteryzują się niewielkim rozmiarem oraz wysokim momentem. Seria silników EZ występuje w wielu opcjach enkoderów jednoobrotowych oraz wieloobrotowych, a także opcjonalnie z hamulcem.
Przesuwy liniowe realizowane są przez napędy liniowe firmy Bahr. W osi X zastosowano podwójny napęd LSZ60. W osi Y podwójny napęd liniowy LLZ60 dla zapewnienia wysokiej sztywności całego układu przy wysokiej wydajności i prędkości liniowej. W osi Z zastosowano napęd ELSZ40. Wszystkie wózki napędów liniowych wyposażone są w prowadnice liniowe (szynowe i rolkowe) dla zapewnienia wysokiej liniowości ruchów posuwowych wózka.
Silniki współpracują z precyzyjnymi przekładniami: firmy Stober PE, KL oraz przekładnię Atek V.
Zastosowanie powyższych elementów pozwoliło na osiągnięcie prędkości liniowej  w granicach 1 m/s, przy obciążeniu osi Z masą 3 kg. Dokładność jest na poziomie +/-0,1mm. Inne prędkości oraz obciążenia są możliwe do uzyskania przez zastosowanie innych komponentów.  
Wskaźnik laserowy pokazuje precyzję układu poprzez odwzorowanie kształtu detalu.  Zamiast wskaźnika laserowego można zastosować dowolne narzędzie.  

scan3D UNIVERSE SPSmarttech 3D

Paw. 6 / st 90
W trakcie targów firma SMARTTECH zaprezentuje w rewelacyjnej cenie 9900 euro swój najnowszy skaner 3D – scan3D UNIVERSE SP. Dedykowane profesjonalistom urządzenie jest nie tylko proste w obsłudze, ale posiada też metrologicznie potwierdzoną dokładność.
scan3D UNIVERSE SP jest odpowiedzią na potrzebę rynku, jaką jest skaner 3D z metrologicznie potwierdzoną dokładnością w niewygórowanej cenie 9900 euro. Urządzenie jest także dedykowane osobom rozpoczynającym dopiero pracę z bezdotykową technologią pomiarową. Potwierdzona metrologicznie dokładność 50 mikronów gwarantuje, że nabywca bez obawy może zastosować scan3D UNIVERSE SP do inżynierii odwrotnej oraz kontroli jakości.
Do każdego zakupionego skanera 3D firmy SMARTTECH dołączana jest najnowsza wersja oprogramowania dedykowanego obsłudze skanerów 3D firmy SMARTTECH. SMARTTECH3Dmeasure umożliwia nie tylko przeprowadzenie skanowania 3D przy pomocy stolika obrotowego lub markerów pozycjonujących, ale pozwala także w łatwy sposób połączyć po krzywiźnie pojedyncze skany. Obsługa 300 milionów punktów pomiarowych czyni SMARTTECH3Dmeasure jedynym dostępnym na rynku oprogramowaniem umożliwiającym płynną pracę na olbrzymich chmurach punktów.
SOLIDWORKSCADWorks
SOLIDWORKS 2018 to najnowsza oferta aplikacji 3D przeznaczonych dla projektantów i inżynierów, która obejmuje zintegrowane rozwiązania wspomagające proces wytwarzania produktów – od etapu projektowania po etap produkcji. Pozwalają one także wszystkim przedsiębiorstwom, bez względu na wielkość, dokładniej przemyśleć własne podejście do wytwarzania części i całych produktów, a także szybciej wprowadzać na rynek powstałe w efekcie tej analizy innowacyjne pomysły. Jest to szczególnie ważne w warunkach zyskującej na znaczeniu koncepcji ekonomii doświadczeń (eng. experience economy).

SOLIDWORKS 2018 to środowisko 3D zintegrowane z platformą 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes, którego celem jest wsparcie kompleksowej strategii firmy, łączącej procesy od projektowania do produkcji, poprzez rozwiązania usprawniające współpracę pomiędzy różnymi działami zaangażowanymi w rozwój produktu. W efekcie tak zintegrowanego procesu, firmy mają możliwość realizacji koncepcji inteligentnej produkcji, u podstaw której leży ujednolicony
i niezakłócony przepływ danych, dostępnych dla wszystkich zespołów zaangażowanych
w rozwój produktu, niezależnie od ich lokalizacji, momentu udziału i formatu danych, jakie generują – bez potrzeby przenoszenia tych danych między systemami.
SUNMILL JHV-800Richo Polska Piotr Pawlicki

Paw 3A/ st 31
Pionowe centrum obróbcze JHV-800 umożliwia podłączenie modułu Advantech -LNC INF6900. Jest to rozszerzenie, które zapewnia szereg dodatkowych funkcji Przemysł 4.0.
Do modułu dedykowany jest szereg dodatkowych opcji:
-monitoring i rejestrację obciążenia obrabiarki
-kontrola zużycia energii
-autoryzacja i kontrola RFID
-graficzna prezentacja magazynu narzędzi
-transfer plików NC.
Moduł IFC69000 posiada również interfejs EtherCAT, pozwala to na integrację centrum obróbczego z szeregiem dodatkowych urządzeń i czujników np. manipulatory załadowczo/rozładowcze.
Sterownik przygotowany jest do pracy w chmurze, która zapewnia zdalny dostęp do wszystkich funkcji.
Szlifierka szerokotaśmowa, gratowarka- COSTA LEVIGATRICIDig Świtała

Paw 5 / st 32
• Przystosowana do obróbki stali czarnej, nierdzewnej, aluminium, itp.
• Obróbka materiału dwustronnie przy jednym przejściu przez maszynę
• Urządzenie przystosowane do obróbki powierzchni blach: usuwanie gratu, zatępienia, zaokrąglenia krawędzi, usunięcie tlenków z boku detali
• Szerokość robocza maszyny 1350 mm
TM5 - Robot kolaboracyjnyTECHSYSTEM Krzysztof Perszke

Paw 5A / st 70A
TM5 - Robot kolaboracyjny
Pierwszy na świecie robot kolaboracyjny ze zintegrowanym systemem wizyjnym.
TM5 łączy w sobie łatwe programowanie oraz innowacyjne zintegrowane możliwości wizyjne wraz z najnowszymi funkcjami bezpieczeństwa.
Robota współpracującego ze zintegrowanym systemem wizyjnym można łatwo przenieść, skonfigurować, wykonać automatyczną kalibrację współrzędnych i zastosować do różnorodnych zadań.
TMF - 6 - oś liniowa dla robotówGudel

Paw 3/ st 31
TMF-6 jest konstrukcją modułową, która można rozbudować na potrzeby konkretnej aplikacji. Oś jest w stanie poruszać statycznymi obciążeniami sięgającymi 20 ton, oraz dynamicznymi ciężarami do 14,2 tony. Te parametry czynią TMF-6 produktem bezkonkurencyjnym i jedynym w swojej klasie.
Tor jezdny TMF-6 jest największą jednostką liniową spośród 6 dostępnych wielkości tego urządzenia.


VSHAPER 500VERASHAPE

Paw.5. / st 10
VSHAPER 500 to przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder V-PORT wyposażony w dwie głowice V-JET 4.0. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie dużych gabarytowo elementów, zaś zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D. Maszyna wspomagająca procesy wytwarzania addytywnego w technologii FDM, szczególnie ceniona jest w przemyśle, gdzie z powodzeniem wspiera prototypowanie, tworzenie narzędzi oraz produkcję małoseryjną.
YLS -10000- ECOIPG Photonics

Paw 5 / st 23
Kompatybilny z koncepcją Przemysłu 4.0 laser włóknowy YLS-10000-ECO jako jedyny na rynku, przy mocy 10kW oraz średnicy rdzenia światłowodu procesowego 100 μm, oferuje rekordową sprawność energetyczną przekraczającą 50% (WPE). Doskonale nadaje się do zastosowań, w których niedopuszczalne są przestoje oraz interwencje serwisowe. Źródła z serii ECO to nowa generacja niskomodowych, iterbowych laserów włóknowych, która została opracowana specjalnie dla wymagających aplikacji obróbki materiałów.

Wysoki poziom niezawodności, brak potrzeb konserwacji oraz niskie koszty pracy wynikają z wprowadzenia wielu technologicznych ulepszeń, takich jak:
- dużej mocy moduły laserowe o wysokiej niezawodności
- unowocześnienie konstrukcji bloku włóknowego
- cyfrowe, modułowe zasilacze o podwyższonej wydajności i zwiększonej możliwości redundacji
- nowe sterowniki diod laserowych z poprawioną elastycznością kontroli, wyższą stabilnością i precyzją
- nowy system sterowania pozwalający na zintegrowaną jednoczesną kontrolę lasera oraz procesów podsystemu
Głównymi zaletami produktu YLS-10000-ECO są:
- oferowana jakość wiązki lasera na poziomie 3,5 mm*mrad przy mocy wyjściowej 10 kW
- zastosowany światłowód o średnicy rdeznia 100 μm
- bezobsługowy laser niskomodowy z rekordową sprawnością powyżej 50% (WPE)
- niskie koszty pracy dla użytkownika
- hermetyczna, kompaktowa obudowy o wymiarach 1 x 0,8 x 0,8 m3
ZP - 2-osiowy moduł liniowyGudel

Paw 3/ st 31
Moduły liniowe ZP są niezwykle wszechstronne . 2-osiowy portal ZP został stworzony z myślą o zastosowaniu miedzy innymi w branży kolejowej, automotive, lotnictwie, przemyśle drzewnym, metalowym oraz energii odnawialnej.
Dzięki modułowej konstrukcji, poszczególne sekcje można łączyć tworząc instalacje o długości ponad 100 metrów. Obecnie na rynku urządzenie jest dostępne w 7 wielkościach, w zależności od udźwigu, który dochodzi do 3 ton. Sztywność układu i zastosowanie precyzyjnych komponentów Güdel gwarantują wysoką powtarzalność, niezawodność oraz cichą pracę. Maksymalny rozstaw podpór do nawet 10 metrów zapewnia dużą elastyczność w ograniczonej przestrzeni roboczej i pozwala zoptymalizować rozmieszczenie pozostałych maszyn. Atutem jest kompatybilność z dowolnym systemem sterowania.
Moduły liniowe ZP są niezwykle wszechstronne . 2-osiowy portal ZP został stworzony z myślą o zastosowaniu miedzy innymi w branży kolejowej, automotive, lotnictwie, przemyśle drzewnym, metalowym oraz energii odnawialnej.
Dzięki modułowej konstrukcji, poszczególne sekcje można łączyć tworząc instalacje o długości ponad 100 metrów. Obecnie na rynku urządzenie jest dostępne w 7 wielkościach, w zależności od udźwigu, który dochodzi do 3 ton. Sztywność układu i zastosowanie precyzyjnych komponentów Güdel gwarantują wysoką powtarzalność, niezawodność oraz cichą pracę. Maksymalny rozstaw podpór do nawet 10 metrów zapewnia dużą elastyczność w ograniczonej przestrzeni roboczej i pozwala zoptymalizować rozmieszczenie pozostałych maszyn. Atutem jest kompatybilność z dowolnym systemem sterowania.
[ Wstecz ]
Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact