Nowości na targach od firmy AMADA

Nowy system cięcia laserowego AMADA ALPHA V oraz Prasa krawędziowa - AMADA HFE3i-5012 - to dwie z nowości, które już niebawem będą Państwo mogli podziwiać na targach ITM.

Grupa AMADA jest jednym z wiodących na świecie producentów maszyn do obróbki blach. AMADA oferuje szeroki zakres cięcia, gięcia, wykrawania i technologii laserowych. Uzupełnieniem oferty są modułowe komponenty automatyki, oprogramowanie i szeroka gama narzędzi. Ponadto AMADA oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług dodatkowych. Grupa AMADA została założona w 1946 roku przez Isamu Amada.

Prasa krawędziowa AMADA HFE3i-5012: proces produkcji niewielkich detali w dobie nowych wyzwań

“Łatwo jest myśleć o pojedynczych koncepcjach, takich jak wydajność, ergonomia, oszczędność energii, łatwe programowanie i zgodność z Industry 4.0. Dzięki prasie krawędziowej HFE3i-5012, AMADA zaprojektowała rozwiązanie, w którym łączna korzyść jest znacznie większa niż suma pojedynczych korzyści.“ mówi Alessandro Perdoni, Europejski Bending Product Manager w AMADA Europe.

1.jpg

W grudniu po wprowadzeniu na rynek pierwszej kompaktowej, ergonomicznej i wysoce wydajnej prasy krawędziowej HFE-5012M2, AMADA zaprezentuje wkrótce drugi model z tej serii, który skupia się zarówno na wysokiej wydajności jak i komforcie dla operatora: HFE3i-5012.

Utrzymując filozofię opartą na niezawodności, dokładności, oszczędności energii i cyfryzacji procesu, nowa HFE3i-5012 oferuje najlepszą wydajność wraz z szeregiem ergonomicznych funkcji i akcesoriów. To sprawia, że połączone stanowisko robocze do produkcji małych części o zmiennych kształtach i rozmiarach partii jest bardzo wydajne. To także potężne rozwiązanie w zakresie wysokości otwarcia wraz z konstrukcją ramy, pozwalające na gięcie głębokich pudeł. Prasa umożliwia zastosowanie różnych typów narzędzi. Zapewnia 500kN siły nacisku i szerokości roboczej 1270 mm.

Prasa krawędziowa HFE3i-5012 korzysta z wydajnego 5-osiowego systemu tylnej belki zderzaka, który jest w stanie poruszać się z dużą prędkością, nawet w obszarze bezpieczeństwa dzięki funkcji FAST (Finger with Active Safety Technology).

Prasa została wyposażona w kilka funkcji zaprojektowanych specjalnie z myślą o wygodzie operatora, w tym: odchylany i regulowany stół, ergonomiczny fotel z możliwością regulacji wysokości i nachylenia oparcia, chowany podnóżek, sześć szuflad wyposażonych we wkłady narzędziowe oraz zestaw oświetlenia miejsca pracy.

Ponadto gotowe do pracy w sieci sterowanie numeryczne AMNC 3i umożliwia programowanie w trybie offline, integrację cyfrową i jest kompatybilne z aplikacją Industry 4.0. Przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze 18,5-calowy wielodotykowy ekran eliminuje potrzebę korzystania z klawiatury zewnętrznej, oferując wiele możliwości wprowadzania danych. Umożliwia również wizualizację 3D całego procesu gięcia w połączeniu z oprogramowaniem do pisania programów offline.

 

Nowy system cięcia laserowego AMADA ALPHA V.

Dla zoptymalizowanego cięcia powierzchni wrażliwych na zarysowania.

Nowa wycinarka laserowa AMADA ALPHA V tnie materiały o delikatnych powierzchniach szybciej, wydajniej i bardziej niezawodnie niż wcześniej. Jej pozbawiona zarysowań na materiale jakość cięcia wyznacza nowe standardy w technologii cięcia laserowego.

amada2.jpg

Jedną z największych zalet nowej wycinarki laserowej ALPHA V jest duża prędkość cięcia, która została znacznie zwiększona w porównaniu z wcześniejszymi modelami. Maszyna została teraz wyposażona w rezonator AF3500i-C. Pozwala on na wydajny proces cięcia, a nowy tryb “HyperFine” zapewnia najwyższą jakość procesu. Nowa AMADA ALPHA V umożliwia nie tylko szybkie i wydajne cięcie standardowych materiałów, ale również na procesowanie materiałów o delikatnych powierzchniach, które nie mogą ulec zarysowaniu. Na maszynie można ciąć elementy ze stali nierdzewnej lub aluminium o wysoce wypolerowanej lub szczotkowanej powierzchni bez rozprysków i niemalże bez zarysowań.

Zwiększona niezawodność procesu

Jednocześnie AMADA ALPHA V wyróżnia się szeregiem nowych i praktycznych funkcji. Na przykład wyeliminowano bardzo powszechny problem przywierania detali do nośnika materiału. Zmienna regulacja szczeliny cięcia pozwala na indywidualną jej regulację przez cały czas procesu. Całość dopełnia obszerny, pełny stół szczotkowy lub wybierane w razie potrzeby przez operatora podpory kulowe, zapewniając tym samym niezawodne pozycjonowanie wszystkich detali zgodnie z wymaganiami procesu. Opcjonalne rolki na obrzeżach stołu chronią szczotki podczas załadunku materiału. Usuwanie detali również stało się prostsze, ponieważ AMADA ALPHA V została wyposażona w zapadnię roboczą o powiększonym kącie otwarcia.

Ekonomiczna Wydajność

AMADA ALPHA V oferuje także wyjątkową opłacalność procesu cięcia. Częstotliwość przeglądów elementów prowadzących wiązkę została znacząco rozszerzona. Dalsze obniżenie kosztów uzyskujemy dzięki zmniejszeniu o prawie dwadzieścia procent zużycia energii przez system w porównaniu z konwencjonalnymi laserami CO2. Dodatkowo proces cięcia laserem stał się jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy dzięki zastosowaniu jednostki sterującej AMNC-3i. Nowa AMADA ALPHA V to idealne rozwiązanie do wydajnego, ekonomicznego i niezawodnego procesu cięcia laserowego, nawet przy obrabianiu materiałów o delikatnych powierzchniach.

Najważniejsze cechy maszyny:

Reguła działania

Latająca optyka – oś Y

Laser

Laser CO2 z trybem “hyper-fine”

Moc maksymalna

3500 W

Obszar roboczy

Duży format

Prędkość pozycjonowania (jednocześnie X-Y)

113 m/minWstecz

Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact